Škola dnes

Základní škola a Mateřská škola Tetín, příspěvková organizace si zakládá na přátelském a vstřícném přístupu k dětem i rodičům. Ve výuce se soustředí na moderní výukové prvky, využívání multimediálních prostředků a interaktivní komunikaci s dětmi. Výuka na základní škole probíhá podle školního vzdělávacího programu „ŠKOLA PRO ŽIVOT“, který podchycuje a rozvíjí dětskou tvořivost a klade důraz na využití poznatků v praktickém životě.

Škola se zaměřuje na výuku anglického jazyka již od 2. třídy a v rozvrhu posiluje také výuku informačních technologií. Vzdělávání na této škole je obohaceno o časté návštěvy divadel, exkurzí, muzeí a dalších kulturních akcí. Během školního roku se děti účastní celé řady výukových programů. Každoročně je pro děti v rámci tělesné výchovy zařazen plavecký výcvik. Aktivní děti se s námi nenudí a mohou si vybrat z široké nabídky mimoškolních činností.

Základní školu nejdete v obci Tetín, 3 km od města Beroun, nedaleko Hradiště Tetín nad řekou Berounkou. Nová budova mateřské školy je umístěna cca dvěstě metrů od základní školy. Děti základní a mateřské školy mohou těžit z výhod přírody Tetínských skal, jeskyní, Damilu nebo přírodní rezervace Koda či Stezky Svaté Ludmily a trávit tak více času venku. Zároveň však nepřicházejí o výhodu rychlého napojení do města Beroun. Škola má přímé dopravní spojení do Berouna. Zastávku MHD najdete nedaleko školy na návsi u rybníka.

Vzhledem ke stále rostoucímu zájmu žáků a rodičů o tuto školu, se v tomto období aktivně připravuje stavba s názvem Zvýšení kapacity ZŠ Tetín, což je rekonstrukce stávající budovy a nová přístavba.