Zájmové kroužky ve školní družině

• Šikulky

"šikovné ručičky"

Kroužek Šikulky je určený pro předškolní děti z mateřské školy a školáky. Děti si vyrábí výrobky, které jsou pro radost a zároveň při této kreativní činnosti rozvíjí jemnou motoriku. V kroužku se učí jak pracovat s různými druhy barev a materiálů (papír, plast, látka, klacíky, šišky, květiny apod.) Děti si tvořením uvědomují, že za jejich výtvorem stojí jejich práce a zručnost.

Kroužek šikulky probíhá v budově školy každé pondělí od 14 hodin.

• Zdravověda

"umíš podat první pomoc?"

V kroužku Zdravověda se děti učí základy první pomoci, jak pomoc přivolat a jak ji co nejúspěšněji, v případě potřeby aplikovat. Dále se dozvědí o svém těle jak funguje a co potřebuje ke správnému fungování.

Kroužek zdravověda probíhá v budově školy každé pondělí od 14 - 15 hodin.

• Dopravní výchova

"jak se chovat na silnici"

V kroužku Dopravní výchova děti učíme pravidla silničního provozu aby při jízdě na kole po silnici znali pravidla silničního provozu. Také si vysvětlíme bezpečnost na kole i bez něj, jak se správně chovat při přecházení silnice atd.

Kroužek dopravní výchova probíhá v budově školy každé pondělí od 14 - 15 hodin.

• Angličinka

"One little, two little, three little Indians... :-) "

Angličtinka je určena pro 1. ročník kde se děti seznamují s cizým jazykem. Učí se hrou anglicky počítat, že kočička je cat a pejsek dog. Děti si tak formou her, říkanek a písniček začínají osahávat pro ně dosud neznámé území.

Kroužek Angličtinka probíhá v prostorách školy od 15 - 16 hodin každé pondělí.

• Sportovky

"sportem ke zdraví"

Každé úterý v týdnu jsou ve školní družině tzv. Sportovky pro všechny děti ve školní družině. Děti s učitelem venku hrají míčové a jiné hry nebo se vydají do sokolovny kde procvičují formou hry celé tělo. Většinou sportovní hry probíhají mimo školní budovu a proto je dítě možné vyzvenout ze školní družiny až po 16 hodině.

• TURISTIKA

Při této družině děti chodí ven do okolní přírody. Učí se poznávat rostliny, v zimě zvířecí stopy. Jednou za čtrnáct dní se v rámci této družiny koná setkání s myslivci, kteří mají pro děti vždy připravený pestrý program. Družina odchází ven, proto je nutné si děti vyzvednout ve 14:00 hod. nebo až v 16:00 hod.

• FOTOGRAFOVÁNÍ

• HRACÍ DÍLNY

Na této družině si děti hrají se svými spolužáky, s hrami které nabízí školní herna. Čtou knihy ze školní knihovny a také trochu tvoří a vyrábí drobnosti, které si pak odnáší domů. Zkrátka dělají vše, na co není v přestávkách mezi vyučováním čas.

• INFORMATIKA

Děti se naučí základy používání počítačů i tabletů.

• TANCOVÁNÍ